Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Twoja sugestia

Masz pomysł jak usprawnić naszą witrynę lub chcesz zgłosić problem? Skorzystaj z poniższego formularza!
 • jeżeli chcesz wysłać powyższe pytanie to NIE ZAZNACZAJ tego pola
Powiatowy Urząd Pracy Łosice

Powiatowy Urząd Pracy
w Łosicach

Powiatowy Urząd Pracy Łosice
ul. Narutowicza 6, 08-200 Łosice

tel. 83 357 33 30, fax 83 357 33 30
e-mail: walo@praca.gov.pl

zobacz dojazd
Powiat Łosicki

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
1234
56
7
891011
12131415161718
19202122232425
262728
29
30
Kalendarium

Newsletter

Aby otrzymywać aktualne oferty pracy, informacje, dodaj swój adres e-mail
rejestracja internetowa
przejdź do Kreatora CV
sprawdź statystyki
 • Informacje ogólne

Aktualności, komunikaty i ogłoszenia

(2017-10-09)

IV FORUM Z ZAKRESU BUDOWANIA PARTNERSTWA LOKALNEGO NA RZECZ OŻYWIENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO I AKTYWIZACJI RYNKU PRACY W POWIECIE ŁOSICKIM

W dniu 04 października br. odbyło się kolejne, IV Forum z zakresu budowania partnerstwa lokalnego na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie łosickim, zainicjowane przez Starostę Powiatu Łosickiego oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach. Tematyka spotkania dotyczyła  tworzenia projektów społeczno – gospodarczych i aktywizacji rynku pracy opartych na diagnozie lokalnej międzysektorowej Powiatu Łosickiego. W spotkaniu wzięło udział ok. 140 osób, których w imieniu Starosty Powiatu Łosickiego Pani Bożeny Niedzielak, jak i swoim gorąco powitała Pani Danuta Borkowska- Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach. 

W IV Forum, tak jak dotychczas uczestniczyli pracodawcy, przedsiębiorcy, producenci rolni i osoby prowadzące działy specjalne produkcji rolnej z terenu powiatu łosickiego. W spotkaniu uczestniczyli również: Pan Aleksander Kornatowski – Wicedyrektor ds. Usług Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Pan Piotr Karaś - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach, Pani Jolanta Wanielista - Kierownik Wydziału Regionalnej Polityki Rynku Pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie, Pan Paweł Trojanowski - Kierownik Zespołu ds. Regionalnej Polityki i Rynku Pracy i EFS w Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach, Pani Agnieszka Wojtkowska - Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Tygiel Doliny Bugu”,  Brat Tomasz Wroński - Gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej, ksiądz prałat Henryk Rzeszotek, Ksiądz Marek Bieńkowski - Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej oraz księża z innych parafii powiatu łosickiego, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach - Pan Sławomir Zaniuk, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz wójtowie gmin, radni powiatu łosickiego i gmin powiatu łosickiego, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Łosicach, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu i gmin, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, kadra pedagogiczna z terenu powiatu łosickiego, uczniowie szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich i innych instytucji związanych z rynkiem pracy oraz inni aktywni mieszkańcy powiatu łosickiego.

Spotkanie, tak jak dotychczas zostało podzielone na dwie części. Podczas pierwszej części Pan Adam Trofiniak z Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie przedstawił możliwości pozyskania przez gminy i powiaty środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Pani Renata Góral z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie przybliżyła uczestnikom informacje na temat ekonomii społecznej oraz podmiotów ekonomii społecznej, głównie spółdzielni socjalnych, wskazując również na możliwości pozyskania środków zewnętrznych na tworzenie podmiotów ekonomii społecznej jak również wspieranie już istniejących.  Ksiądz Marek Bieńkowski - Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej przedstawił działalność Zakładu Aktywności Zawodowej w Siedlcach (ZAZ), w którym zatrudniane są osoby ze znacznym oraz umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Jak podkreślał ksiądz Dyrektor,  ZAZ przygotowuje osoby do życia w otwartym środowisku oraz pomaga w realizacji pełnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę indywidualnych możliwości osób niepełnosprawnych. Dyrektor Caritas zaprezentował także działalność Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach, którego głównym zadaniem jest pomoc osobom długotrwale bezrobotnym w powrocie na rynek pracy.  Przedstawił również informacje o Warsztatach Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, w których uczestniczą osoby ze znacznym oraz umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Uczestnictwo w warsztatach daje możliwość zdobycia umiejętności zawodowych i społecznych poprzez wykonywanie różnego rodzaju prac na zajęciach. Warsztaty terapii zajęciowej pozwalają osobom niepełnosprawnym usamodzielnić się oraz wyjść na rynek pracy. Pan Rafał Tymoszuk – Naczelnik Wydziału Działań Społecznych, Środowiskowych oraz płatności bezpośrednich w  Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łosicach omówił dwa Podziałania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dotyczące przyznawania premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej oraz przyznawania środków na przetwórstwo i marketing produktów rolnych. Pierwszą cześć spotkania zakończyło wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Łosice Pana Mariusza Kucewicza, który dokonał prezentacji Miasta i Gminy Łosice, przedstawiając podstawowe informacje dotyczące między innymi powierzchni, ludności, głównych podmiotów gospodarczych gminy, szkolnictwa, handlu, działalności pozarządowych.

Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. Uczestnicy pracowali w czterech grupach roboczych. Każda z grup opracowała cztery propozycje projektów dla każdej z czterech zasad ożywienia społeczno-gospodarczego. Zasada pierwsza dotyczy uszczelniania lokalnych wycieków z gmin, powiatu, firm, przedsiębiorstw społecznych, instytucji i organizacji pozarządowych z powiatu łosickiego. Projekty dotyczące zasady drugiej dotyczyły wsparcia istniejących firm, instytucji, III sektora i przedsiębiorstw społecznych, środowiska instytucji lokalnych w powiecie łosickim. Uczestnicy opracowując projekty dotyczące zasady trzeciej zastanawiali się jak zachęcić mieszkańców do tworzenia nowych- potrzebnych firm, instytucji organizacji, gospodarstw rolnych, przedsiębiorstw społecznych, organizacji pozarządowych w powiecie łosickim. Pomysły projektów dotyczące zasady czwartej dotyczyły przyciągania z zewnątrz potrzebnych firm, przedsiębiorstw społecznych, instytucji i organizacji pozarządowych do powiatu łosickiego. Uczestnicy bazując na wypracowanych materiałach z poprzednich warsztatów wypracowali 16 propozycji projektów. Spośród wytworzonych propozycji projektów uczestnicy w głosowaniu utworzą ranking projektów w zakresie czterech zasad ożywienia społeczno-gospodarczego do dalszego opracowywania i wdrażania.

Fora w zakresie budowania partnerstwa lokalnego są doskonała okazją do promowania lokalnych produktów. Podczas IV Forum uczestnicy mogli skosztować  pysznych wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Łuzek i Czuchleb oraz podziwiać rękodzieła koronkowe Pani Barbary Ostapiuk z Czuchleb. Swoje prace zaprezentowała również Pani Małgorzata Waszkiewicz - ikonopisarka, właścicielka pracowni Ikony na Krańcu Świata. Uczestnicy mogli zobaczyć na żywo, sposób pisania ikony, gdyż Pani Małgorzata Waszkiewicz w trakcie Forum  pracowała nad tworzeniem ikony. Swoje stoisko wystawiennicze miało również Towrzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej oraz plantator stewii Pan Grzegorz Wasiluk z Łosic, który na koniec spotkania przybliżył uczestnikom informacje na temat uprawianej rośliny,  która jest zdrowym zamiennikiem cukru.

Podczas spotkania zaprezentował się również Zespół Taneczny działający przy Łosickim Domu Kultury  - ART FACTORY pod kierownictwem Pani Weroniki Sakowskiej.

Na koniec spotkania Starosta Powiatu Łosickiego Pani Bożena Niedzielak serdecznie podziękowała wszystkim za uczestnictwo w IV Forum i wspólną pracę podczas warsztatów, zapraszając jednocześnie do uczestnictwa w kolejnym V Forum.

Kolejne Forum odbędzie się 07 listopada br. Uczestnicy zajmą się  opracowywaniem projektów, które uzyskają największą liczbę głosów.

 

                                   Dyrektor
                                   Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach
                                   /-/ Danuta Borkowska

Powiązana galeria zdjęć:

IV FORUM

IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
IV Forum
Drukuj Zapisz jako pdf Redagował: Sylwia Kowalczuk 2017-10-10 22:16:22 Odwiedziny: 373412 Strona główna
 • h7HDNJQtqT_yCnMx8DJ7sJCPy3x7tMU_n0aOjJCaaInRUB4iJhRKz6p9xAQl6Jq-fdSG3d_4EmxoBVCaI8fgIg

 • gkNob67ERUr0kv7GfzqhXnWALis3nOqVyJefr-ybh87RUB4iJhRKz6p9xAQl6Jq-fdSG3d_4EmxoBVCaI8fgIg

 • xlEOzNhASFtbUhaaJhDXjtwuMhKdL3_I4kokFFiLLTjRUB4iJhRKz6p9xAQl6Jq-fdSG3d_4EmxoBVCaI8fgIg

 • iH54bHjgdc1zlbAHBXsmDm_iVk1ADWBhb2yy6Dh0FwPRUB4iJhRKz6p9xAQl6Jq-fdSG3d_4EmxoBVCaI8fgIg

 • 7gN1aB-V7gp8wphZxga_XeYarCQb4Tm3RJKEPpSpVEbRUB4iJhRKz6p9xAQl6Jq-fdSG3d_4EmxoBVCaI8fgIg

 • hMDPTlgsqW0BzneCqKJ2bB-_tSddsLbg67O1RSRDc97RUB4iJhRKz6p9xAQl6Jq-fdSG3d_4EmxoBVCaI8fgIg

 • 813h5qNYajqQzfI6fgRjRJzp1j6MH_Wh6PVH7DWe2s3RUB4iJhRKz6p9xAQl6Jq-fdSG3d_4EmxoBVCaI8fgIg

 • 2H6gG49UWG0RDhyWNnNlM5kfoIYuTRIicaHkfQLGoWDRUB4iJhRKz6p9xAQl6Jq-fdSG3d_4EmxoBVCaI8fgIg

 • K5WJUE7yXv3V_ma10b3Ztp0KnTwJdGLAR9R2q7HSv6XRUB4iJhRKz6p9xAQl6Jq-fdSG3d_4EmxoBVCaI8fgIg

 • zDt_fr-t6R2yUnuQUK3WARDh2n6eJ1sqT4mN6A0BcKg_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

 • sze5LOWDFVb24vEm4rkEc5HGqwkPm4PXlYJsbi4_R-8_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

 • hYYvPKMGiplBQPlDxdVJn14O3oWVoAl59UVVAZUY9k0_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

 • jLZ7QXhSA_FnDYQcRibRxsv0mfl6KncviE94XNL-4nA_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

 • tM3MywC-U689alwUq5fJk-AiRX98Sij4giKdQGc_6L4_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

 • TK8-y04v6OhujO-Hvy5WlgcMIlXHmmrqf0-Jr4b6Xno_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

 • c3Gwtni8YBjrCKC5cGOwxcLxV1aAcnEaOVrTtw_A530_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

 • zUchj7tgYEsCpL55LGaf_UMh7Y5-Wl6zf3V4vHNcC4g_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

 • H_ZqNpzWLH2KcYCF7dXowulC-S9hgHwUx1DXkhLee4Q_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

 • XodJR5PLZBQ-AqwrTpnBKg-prZ9MOJBCoj0mUW-PnHM_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

 • _1iwQltljJiEOBWEqrqNhV7vU5TBjTA1Yys1wv-NylM_EQjyyMlfptHgGL2_kAxbrTKoApB3z1I5DcKO8yo8Wg

Projektowanie stron: IntraCOM.pl